Yedifark | Tanıtım - Organizasyon
ORGANİZASYONLAR
Tam hizmet anlayışı ile tamamladığımız organizasyonlarımız
ORGANİZASYON TARİHÇESİ
En güncel etkinliğimizden en eski referansımıza

21-27 HAZİRAN 2014
11. ULUSLARARASI GENÇLİK BULUŞMASI

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulu (GENÇ İDSB) tarafından her yıl iki defa biri Türkiye’de diğeri dünyanın farklı bir ülkesinde düzenlenen Uluslararası Gençlik Bluşmaları’nın 11.si 21-27 Haziran tarihleri arasında Sakarya’da düzenlendi. Firmamız tarafından tam hizmet anlayışı ile a'dan z'ye herşeyini yaptık.

24-25 Ocak 2015
II. ULUSLARARASI AİLE KONFERANSI

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) tarafından T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile işbirliği halinde düzenlenen 2. Uluslararası Aile Konferansı 24-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul’da 30 ülkeden yaklaşık 500 bakan, milletvekili, akademisyen, sivil toplum kuruluşları ve aile konusunda çalışma yapan uzmanların katılımıyla gerçekleşti. Ailenin karşı karşıya bulunduğu problemleri ve çözüm önerilerini ele alan konferans “Değişen Dünyada Bireyler Arası Etkileşim Ağı Olarak Aile: Şefkat, Hürmet, Nezaket, Paylaşım” başlığıyla tertip edildi.

8 MART 2015
8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Dünya Kadınlar Günü Buluşması”na katıldı.

26 NİSAN 2015
ASPB İstanbul İl Müdürlüğü Kutlu Doğum Etkinliği

ASPB İstanbulİl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nce düzenlenen “Kutlu Doğum Haftası” etkinliği büyük bir coşku ile 26 Nisan Pazar günü Maslak TİM Show Center’da kutlandı. Gerçekleştirilen etkinliğe, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek, İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin’in eşi Sn. Şeyma Şahin, İstanbul Vali Yardımcısı Sn. Adnan Çakıroğlu ve eşi Sn. Nuray Çakıroğlu, İl Müdürümüz Sn. Önal İnaltekin ve eşi Sn. Hilal İnaltekin, İl Yönetimimiz, İstanbul İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Sn. Ahmet Turan, Sarıyer Kaymakamı Sn. Gürsoy Osman Bilgin, Kağıthane Kaymakamı Sn. Ahmed Akın Varıcıer ve eşi Meryem Varıcıer, sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri ile kurum bakımımız altında bulunan çocuklarımız katıldı.

14 AĞUSTOS 2015
14 AĞUSTOS DÜNYA RABİA GÜNÜ

Uluslararası Rabia Platformu ile Divan Eğitim ve Araştırma Derneği iş birliğiyle, 14 Ağustos'ta "Dünya Rabia Günü" etkinlikleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda, 14 Ağustos Cuma günü saat 19.00'da Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde "Dünya Rabia Günü" programı yapıldı..

15 Ağustos 2015
İYİ YÖNETİŞİM SEMPOZYUMU

"İyi yönetişim, demokratik bir yönetimin kurulması için gerekli tüm ilkeleri içeren yeni bir anlayıştır. Bu ilkeler; katılımcılık, saydamlık, hesap verebilirlik, etkinlik, tutarlılık, adillik ve hukuka bağlılık olarak sıralanabilir. Son zamanlarda başta seçilmişler olmak üzere kamu yöneticilerinden aydınlara kadar pek çok kesim, karşılaşılan sorunların çözümünde iyi yö- netişim ilkelerinin kullanılmasını önermektedir. Bunun yanında bireyler ve sivil toplum kuruluşları da kamudan bilgi edinmeye ve hesap sormaya çalışmaktadır. Onlar için de iyi yönetişim, toplum içinde kendilerini daha önemli bir aktör haline getirmede başlıca yöntem olarak gözükmektedir."

14-15 AĞUSTOS 2015
ULUSLARARASI YEMEN İNSANİ YARDIM KONFERANSI

Yemen, patlak veren iç savaşla uluslararası güçlerin hegemonya arenasına çevrildi. Husi şiddetinin ortaya çıkardığı kaotik durum can güvenliğinin dahi sağlanamadığı bir Yemen ortaya çıkardı. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) ümmet hassasiyetiyle hareket eden birçok kurum ve kuruluşla bir araya gelerek bu duruma neşter olabilmek gayesiyle harekete geçti. İDSB, İslam İşbirliği Teşkilatı, Uluslararası Camiler Konseyi, Dünya Müslüman Gençlik Birliği ve Yemen İnsani Yardım Birliği güç ve kabiliyetlerini birleştirerek İstanbul, Gorrion Hotel’de Uluslararası Yemen İnsani Yardım Konferansı’nı tertip etti. 14-15 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul’da icra edilen bu konferansla 477 milyon $ tutarında proje tabanlı yardım ve kalkındırma hedefleri ortaya kondu. Konferansa İslam dünyasından uluslararası kuruşlar, sivil toplum kuruluşları ve aktivistler ile iş adamları iştirak etti.

15-18 EKİM 2015
II. ULUSLARARASI İSLAM TİCARET HUKUKU KONGRESİ

II. Uluslararası İslâm Ticaret Hukuku Kongremiz, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi. İş dünyasının her geçen gün daha da çeşitlenen ve karmaşıklaşan problemlerine, İslam hukukunun ilke, hüküm ve amaçları çerçevesinde çözümler üretmeyi, sanayi ve ticaret erbabı ile İslam âlimleri ve araştırmacılarının bir araya getirerek, kongre 15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlendi.

17 EKİM 2015
ASPB Şehit Çocuklarına Bilgisayar Dağıtımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi’nce yürütülen ve finansmanını Halk Bankası’nın üstlendiği “Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi Projesi” kapsamında, ilimizde ikamet eden şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar hediye edildi. Üsküdar Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde düzenlenen törene, Vali Yardımcımız Sn. Adnan Çakıroğlu, İl Müdürümüz Sn. Önal İnaltekin, Üsküdar Kaymakamı Sn. Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Zeki Bıyık, Halk Bankası 1. Bölge Koordinatörü Sn. Hakan Başaran, Halk Bankası Bireysel Emeklilik Müdürü Sn. Emre Bayralı, Halk Bankası Operasyon Bölge Müdürü Sn. Ahmet Okur ile birlikte şehit çocukları ve aileleri katıldı.

20 OCAK 2016
ÜNDER BASIN AÇIKLAMASI

"Akademisyenlerden Sağduyu Çağrısı" adıyla Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği (ÜNDER) bir bildiri yayınladı. 600 akademisyenin imzaladığı bildiri Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu.

+